Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

TEKNOLOJİ

Crizal, net görmeyi engelleyen 5 problemle başa çıkacak gelişmiş teknolojilerle üretilmektedir. Bu teknolojiler, oftalmik uygulamalarla mükemmel şekilde entegre edilebilen, optimize edilmiş katmanlardır. Biraraya geldiklerinde kompakt, birbirinin aynı, dayanıklı ve sadece saç teli kalınlığında bir kaplama meydana getirirler.

Crizal camlarda devrim yaratan teknolojiler:

- Scratch Resistance Booster™ çizilmelere karşı direnci destekler, güçlendirir.
- HSD Process™ (High Surface Density) lekelere ve parmak izlerine karşı dayanımı geliştirir.
- i-Technology™ toz tutmama (anti-statik) özelliği kazandırır.
- Slide-Fx™ su damlacıklarının cam yüzeyinden hızla kayarak iz bırakmamasını garantiler.

 

1- Yansıma azaltma verimliliği 

Crizal kaplama, bir grup çok ince mineral katmanın biraraya gelerek, cam yüzeyindeki ışık geçirimini engellenmesini sağlar, bunun sonucu olarak da yansıma önlenmiş olur.  2 - Lekelenme direnci verimliliği

HSD™ Process*, cam yüzeyindeki hidrofobik (sudan kaçınan) ve oleofobik (yağ itici) moleküllerin yoğunluğunu optimize eden bir teknolojidir. Bu sayede, su ve lekeler daha etkin bir şekilde yüzeyden uzaklaştırılırlar ve böylece cam gerektiği zamanlarda daha kolay temizlenir.

*High Surface Density Process™

 

3 - Çizilme direnci verimliliği

SR Booster(Scratch Resistance Booster) adındaki ekstra ince katmanın eklenmesiyle, farklı katmanlar arasındaki iletişim güçlenir, artar ve bu da belirgin bir biçimde camın çizilmeye karşı direncini arttırır.4 - Toz tutmama verimliliği

Crizal’in toz tutmama verimliliği i-Technology adı verilen ve uzay teknolojileri ile fiberoptikten ilham alan proses ile sağlanmaktadır. Transparan iletken bir katmanın anti-refle kaplama katmanlarına eklenmesi ile cam, anti-statik bir özellik kazanır ve bezle silindikten sonra bile camın toz tutması engellenir.

5 - Su tutmama verimliliği

Hidrofobik moleküllerden oluşan bir katmanın Crizal camın yüzeyine entegre edilmesi sayesinde, suyun cam yüzeyine tutunması minimize edilir. Essilor tarafından geliştirilen Slide-FX teknolojisi, Crizal cam yüzeyine kondurulan kalibre edilmiş su damlacıklarının minik su topları haline gelerek az miktarda bir eğimle yüzeyden su izi bırakmadan kaymasını sağlamaktadır.