Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

SIK SORULAN SORULAR & BAKIM ÖNERİLERİ

Crizal camlar standart camlardan daha ağır veya daha kalın mıdır?

Hayır. Crizal camın üzerindeki antirefle katmanlar saç teli inceliğindedir. Camın kalınlığı ve ağırlığı daha çok camın hammaddesinin ne olduğuna bağlıdır.

Crizal camlar her tür çerçeveyle kullanılabilir mi?
Evet,
Crizal camlar plastik, metal, titanyum...vb. her tür çerçeveye uygulanabilir.

Crizal camlar, kaplamasız camlara göre kırılmaya daha mı dayanıksızdır?
Hayır, benzersiz üretim teknolojisi sayesinde Crizal, darbelere karşı son derece dirençlidir, uluslararası kalite standartları çerçevesinde üretilmiştir.

Gözlük camlarımı ne sıklıkta yenilemeliyim?
Pek çoğumuza göre görme duyumuz, beş duyumuz içinde en önemli olanıdır. Tavsiyemiz, her sene göz muayenesinden geçmenizdir. Gözlükleriniz yıprandığında veya reçeteniz size yeterli gelmemeye başladığında göz hekiminize ve optikçinize danışmanızda fayda var. Gözlük camlarınızın uzun ömürlü ve bakımlı olması için lütfen bakım önerilerine bir göz atın.

Gözlüklerimin ömrünü nasıl uzatırım?
Gözlüklerinizi optkçinizin size vereceği mikrofiber bezle temizlemenizi ve kullanmadığınız sırada gözlük kabında saklamanızı öneririz. Kağıt peçete ve diğer kumaş parçaları gözlük camlarınızda çizilmelere neden olabilir. Amonyak bazlı ürünlerin kullanımından da şiddetle kaçınılmalıdır. Daha detaylı bilgi için lütfen bakım önerileri bölümüne tıklayınız. 

Çizik cam kullanmak görme yeteneğime zarar verir mi?
Hayır,
 çizilmiş cam kullanmak gözlerinize zarar vermez, ancak görüntü netliğini bozarak sizi rahatsız eder. Çizildikleri zaman, özellikle de bu çizikler odak noktanıza yakın yerlerdeyse, camlarınızı değiştirmenizi önemle tavsiye ederiz.

Crizal camları nereden satın alabilirim?
Crizal
camlar, tüm dünyada Essilor markası satan seçkin optikçilerden satın alınabilir. 

Crizal camlar reçeteme uyarlanabilir mi? 
Evet, görme kusurunuz, yaşınız ve yaşam tarzınız ne olursa olsun, mutlaka size uygun bir Crizal cam vardır.

Genellikle akşamları göz yorgunluğu çekiyorum. Crizal camlar bunu gidermede yardımcı olabilir mi?
Evet. Kayda değer berraklığı ve görmede sıkıntı yaratan yansımaları engelleyen özelliği ile Crizal camlar optimum görme rahatlığı sunmaktadır. Bilimsel çalışmalar da göstermektedir ki, Crizal camlar, yansıma kaynaklı göz yorgunluğu şikayetini azaltmaktadır.

Gece araç kullanırken farlardan gelen ışık beni rahatsız ediyor. Crizal camlar bu yansımaları engeller mi?
Evet.
Crizal camlar gece görüşünü zorlaştıran rahatsız edici yansımaları ve ayna ışıklarını engeller. Bu sayede hem gece, hem de gündüz optimal netlik sağlanır.

Crizal camlar kaplamasız camlara göre daha mı çabuk kirlenir?
Hayır,
Crizal camlar daha berraktır ve standart camlara göre daha net bir "görüntü" sağlarlar. Ancak Crizal'in müthiş berrak antirefle kaplaması, lekelerin daha gözle görülür hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle Crizal camlara lekelenme karşıtı bir teknoloji ile beraber, kolay temizlenme özelliği eklenmiştir.

Crizal camları temizlemek daha mı zordur? 
Hayır,
 son jenerasyon Crizal camlar, lekelenme karşıtı teknolojisi sayesinde kolaylıkla temizlenir. Mikrofiber bir bezle silmeniz yeterli olacaktır. Camlarınızın ömrünü uzatmak için lütfen bakım önerileri bölümüne tıklayınız.

Crizal camlar çocuklara tavsiye edilebilir mi?
Evet, hayatı doğal ve net görmek çocukların da hakkıdır ! Çizilmeye karşı dayanıklılığı ve kolay temizlenebilir olması sayesinde Crizal camlar çocuklar için de ideal seçimdir.

Crizal camlar diğer camlara göre daha mı az çizilir?
Evet, tüm Crizal camlara sistemik olarak çizilme karşıtı bir koruma entegre edilmiştir. ​